
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 5 |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | 2.5 mm |
Stock: 22396
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06298
Ext.Price$0.06298
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06298 | $0.06298 |
| 10 | $0.03149 | $0.31490 |
| 50 | $0.02844 | $1.42200 |
| 100 | $0.02569 | $2.56900 |
| 500 | $0.02320 | $11.60000 |
| 1000 | $0.02095 | $20.95000 |
| 3000 | $0.01960 | $58.80000 |
| 5000 | $0.01834 | $91.70000 |
| 10000 | $0.01715 | $171.50000 |
